Tel. +48 32 7614006

Serwis - warsztat - mechanik

rozrusznikRozrusznika używany kilka razy dziennie, więc powinniśmy zauważyć każdą usterkę tego układu. Gdy po przekręceniu kluczyka w stacyjce rozrusznik pracuje zbyt wolno nie musi to zawsze oznaczać rozładowanego akumulatora. Przyczyną może być awaria rozrusznika. Inne objawy to nadmierne hałasy podczas uruchamiania pojazdu, metaliczne stuki, praca bez charakterystycznego terkotu z równoczesnym zwiększeniem prędkości obrotowej oraz brak reakcji na przekręcenie kluczyka w stacyjce.

Nasza firma proponuje Państwu naprawy rozruszników. Rozrusznik jest demontowany z pojazdu a następnie sprawdzane są a w razie potrzeby wymieniane na nowe wszystkie elementy elektryczne oraz mechaniczne.
Koszty związane z naprawą rozrusznika to jego demontaż-montaż - cena od 50 zł oraz naprawa rozrusznika polegająca na sprawdzeniu części składowych, ich weryfikacji a następnie wymianie uszkodzonych na nowe - cena możliwa do ustalenia dopiero po wykonaniu w/w czynności z reguły waha się w okolicach 120-400 zł.

Zapraszamy również zmotoryzowanych klientów miast ościennych: Będzin, Sosnowiec, Katowice, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Chorzów, Bytom, Śląskie

alternatorAlternator to urządzenie zaopatrujące nasz pojazd w prąd. Jeżeli jest sprawny to po włączeniu zapłonu świeci się lampka akumulatora, która gaśnie po załączeniu silnika. O awarii alternatora informuje nas ta sama kontrolka świecąc się, migając lub żarząc przy uruchomionym silniku. Przed oddaniem alternatora do naprawy należy sprawdzić w jakim stanie jest pasek klinowy napędzający nasz alternator. Jego zerwanie lub nadmierne wyluzowanie będzie powodowało wyżej wymienione objawy. Oprócz usterek elektrycznych (regulator napięcia) w alternatorze naszego pojazdu mogą wystąpić różnego rodzaju usterki mechaniczne takie jak pęknięcie obudowy alternatora, zatarcie łożysk, uszkodzenie wirnika lub stojana, zużycie szczotek.

Nasza firma proponuje Państwu naprawy alternatorów. Alternator jest demontowany z pojazdu a następnie sprawdzane są a w razie potrzeby wymieniane na nowe wszystkie elementy elektryczne oraz mechaniczne.
Koszty związane z naprawą alternatora to jego demontaż-montaż - cena od 50 zł oraz naprawa alternatora polegająca na sprawdzeniu części składowych, ich weryfikacji a następnie wymianie uszkodzonych na nowe - cena możliwa do ustalenia dopiero po wykonaniu w/w czynności z reguły waha się w okolicach 150 zł.

Zapraszamy również zmotoryzowanych klientów miast ościennych: Będzin, Sosnowiec, Katowice, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Chorzów, Bytom, Śląskie

tarcza hamulcowaWymieniamy oraz naprawiamy następujące podzespoły układów hamulcowych:

- tarcze hamulcowe
- klocki hamulcowe
- szczęki hamulcowe
- bębny hamulcowe
- cylinderki hamulcowe
- pompy hamulcowe
- zaciski hamulcowe
- przewody hamulcowe
- linki hamulcowe
- płyn hamulcowy

UKŁAD HAMULCOWY

Układ hamulcowy jest to zamontowany w pojeździe układ, którego zadaniem jest zmniejszenie prędkości, zatrzymanie pojazdu lub utrzymanie w stanie spoczynku.

Rozróżniamy dwa rodzaje układów hamulcowych:

- hamulec zasadniczy – inaczej zwany roboczym, jest to najczęściej układ hydrauliczny.
- hamulec pomocniczy – zwany potocznie hamulcem ręcznym, jest to najczęściej układ dźwigni i cięgien.

Należy pamiętać, że w każdym pojeździe układ hamulcowy musi być regularnie sprawdzany, należy zwrócić uwage na następujące czynniki:

- klocki hamulcowe - stopień zużycia
- tarcze hamulcowe - za bardzo zużyta tarcza hamulcowa grozi oberwaniem lub pęknięciem
- płyn hamulcowy - zbyt długo eksploatowany płyn hamulcowy traci swoje właściwości

Podwójne działanie pompy hamulcowej uzyskujemy stosując dodatkowy tłoczek, który rozdziela wnętrze cylinderka na dwie komory. Nad cylinderkiem pompy znajduje się zbiorniczek z płynem, który przez oddzielne kanały zasilające dopływa do cylinderka po obu stronach tłoczka swobodnego. Taka konstrukcja umożliwia stworzenie dwóch obwodów uruchamiających hamulce. W przypadku uszkodzenia jednego z nich pojazd można wyhamować przy użyciu drugiego.

Naprawa hamulców odbywa się przy użyciu profesjonalnych narzędzi przez doświadczonych mechaników.

Zapraszamy zmotoryzowanych mieszkańców miast ościennych: Będzin, Sosnowiec, Katowice, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Chorzów, Bytom, Śląskie

ZawieszenieNasza firma specjalizuje się w naprawie następujących podzespołów układów zawieszenia:

- wahacze
- tuleje wahaczy
- sworznie wahaczy
- stabilizatory
- gumy stabilizatora
- łącznik stabilizatora
- drążki reakcyjne
- drążki kierownicze

- amortyzatory
- McPherson
- resory
- sprężyny
- zawieszenie wielowahaczowe
- wkłady amortyzatorów
- górne mocowania amortyzatorów
- łożyska amortyzatorów
- łożyska piasty
- półosie
- poduszki silnika
- poduszki skrzyni
- przeguby zewnętrzne i wewnętrzne
- końcówki drążków kierowniczych
- zwrotnice
- piasty

oraz wiele innych prac związanych z naprawą zawieszenia.

ZAWIESZENIE

Współczesne samochody wyposażone są w dwa główne rodzaje zawieszeń - zawieszenie zależne i zawieszenie niezależne.

Stan naszych dróg pozostawia niestety wiele do życzenia. Bez względu na to jakim zawieszeniem dysponujemy i czy nasz samochód jest nowy czy też nadgryziony przez "ząb czasu" jest tak samo narażony na uszkodzenia powstałe na skutek drgań i wstrząsów wywołanych nierównościami drogi. Najbardziej cierpią na tym opony, koła pojazdu, bębny hamulcowe, łożyska piast osie itp. czyli tzw masy nieresorowane. Wydatki związane z naprawą zawieszenia uszczuplają co roku portfel każdego użytkownika dróg ponieważ są to elementy pojazdu, które w decydującym stopniu wpływają na nasze bezpieczeństwo.

Zapraszamy również zmotoryzowanych mieszkańców miast ościennych: Będzin, Sosnowiec, Katowice, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Chorzów, Bytom, Śląskie

O nas

Jesteśmy na rynku od 2007 roku. Nasz warsztat samochodowy zajmuje się naprawą samochodów osobowych oraz dostawczych. Naprawa samochodów w naszym serwisie objęta jest gwarancją. Mechanicy z dużym doświadczeniem zdobytym w praktyce.  Diagnoza usterek oraz wystawienie kosztorysu naprawy gratis. Trzy stanowiska gwarantują szybką i sprawną obsługę samochodu.

Zakres usług

- zawieszenia
- układy kierownicze
- układy hamulcowe
- tłumiki
- wymiana oleju
- wymiana płynów eksploatacyjnych
- przygotowanie pojazdów do okresowych przeglądów technicznych
- sprzedaż części do samochodów osobowych i dostawczych wszystkich marek oraz wiele innych usług.

Warsztat posiada ubezpieczenie OC, które między innymi gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku wystąpienia szkody w mieniu powierzonym przez klienta.

Zapraszamy również zmotoryzowanych mieszkańców miast ościennych: Będzin, Sosnowiec, Katowice, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Chorzów, Bytom, Śląskie

System rezerwacji terminów

 

rezerwacja-online

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza Państwa zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem